Date Teams/Event Time Score Links
September
Wed. 15 vs. Clark University Final W, 6-3
Sat. 18 vs. ITA East Regional @ hosted by Chestnut Hill College TBA
Sun. 19 vs. ITA East Regional @ hosted by Chestnut Hill College TBA
Tue. 21 vs. Franklin Pierce University * Final W, 9-0
Sun. 26 at Southern New Hampshire University * Final L, 5-4
 
October
Sat. 2 vs. Salve Regina University Final W, 8-1
Sun. 3 at Curry College Final W, 9-0
Sat. 9 vs. Stonehill College Invitational TBA
Sun. 10 vs. Stonehill College Invitational TBA
 
March
Sun. 13 vs. Jefferson University @ Kissimmee, Fla. Final L, 5-4
  (Star Island Resort)
Mon. 14 vs. Saint Ambrose University @ Orlando, Fla. Final W, 5-4
  (Lake Cane Tennis Center)
Wed. 16 vs. Tiffin University @ Kissimmee, Fla. Final L, 5-3
  (Star Island Resort)
Thu. 17 vs. University of Indianapolis @ Kissimmee, Fla. Final L, 6-2
  (Star Island Resort)
Sat. 26 vs. Saint Michael's College * Final W, 9-0
  Brown Billone Club; Easton, Mass.
Sun. 27 vs. New York Institute of Technology Final W, 7-2
 
April
Fri. 1 vs. Le Moyne College * Final W, 8-1
Sat. 2 vs. Assumption College * Final W, 9-0
Sun. 3 at American International College * Final W, 9-0
Wed. 6 vs. Bentley University * Final L, 6-3
Sat. 9 vs. Pace University * Final W, 8-1
Sun. 10 at Adelphi University * Final L, 6-3
Thu. 14 at Merrimack College * Final L, 7-2
  at Pomps Pond Tennis Courts
Sat. 16 vs. Saint Anselm College * Final W, 9-0
Tue. 19 at Adelphi University Final W, 5-2
  Northeast-10 Tournament Quarterfinal
Thu. 21 at Southern New Hampshire University Final L, 5-1
  Northeast-10 Tournament Semifinal - Allard Center, Goffstown, N.H.
 
September
Sat. 17 vs. ITA East Regional @ (hosted by Chestnut Hill College & Philadelphia University) TBA
Sun. 18 vs. ITA East Regional @ (hosted by Chestnut Hill College & Philadelphia University) TBA
Sun. 25 vs. Franklin Pierce University * Final W, 9-0
 
October
Sat. 1 at Saint Michael's College * Final W, 9-0
Sun. 2 at Pace University * Final W, 9-0
Sat. 8 vs. Stonehill College Invitational 9:00 AM
Sun. 9 vs. Stonehill College Invitational 9:00 AM
Wed. 12 vs. Clark University Final W, 8-1
 
March
Sat. 3 vs. Salve Regina University Final W, 8-1
Mon. 12 vs. University of Indianapolis @ Kissimmee, Fla. (Liberty High School) Final L, 8-1
  Kissimmee, Fla. (Liberty High School)
Tue. 13 vs. Jefferson University @ Kissimmee, Fla. (Liberty High School) Final W, 5-3
  Kissimmee, Fla. (Liberty High School)
Thu. 15 vs. Monmouth (Ill.) College @ Kissimmee, Fla. (Liberty High School) Final W, 6-3
  Kissimmee, Fla. (Liberty High School)
Fri. 16 vs. Otterbein University @ Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center) Final W, 8-1
  Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center)
Wed. 21 vs. Post University Final W, 9-0
Sat. 24 vs. American International College * Final W, 9-0
Fri. 30 at Bentley University * Final L, 9-0
 
April
Sun. 1 vs. Assumption College * Final W, 8-1
Thu. 5 vs. Southern New Hampshire University * Final L, 5-4
Sat. 7 at Le Moyne College * Final W, 5-4
Tue. 10 at Saint Anselm College * Final W, 9-0
Wed. 11 vs. Adelphi University * Final W, 5-4
Fri. 13 vs. Merrimack College * Final L, 8-1
Tue. 17 vs. Adelphi University Final W, 5-4
  Northeast-10 Championship - First Round
Thu. 19 at Merrimack College Final L, 5-0
  Northeast-10 Championship - Semifinals- at North Andover HS
 
September
Sat. 8 vs. Stonehill Doubles Invitational TBA
Fri. 14 vs. Franklin Pierce University * Final W, 8-1
Sat. 15 vs. Saint Anselm College * Final W, 9-0
Wed. 19 vs. Clark University Final W, 6-3
Fri. 21 at Chestnut Hill College Final W, 5-4
Sat. 22 vs. ITA East Regional Championship @ Arthur Ashe Center (Philadelphia, Pa.) TBA
Sun. 23 vs. ITA East Regional Championship @ Arthur Ashe Center (Philadelphia, Pa.) TBA
Mon. 24 vs. ITA East Regional Championship @ Arthur Ashe Center (Philadelphia, Pa.) TBA
Sat. 29 vs. Saint Michael's College * Final W, 8-1
 
October
Fri. 5 vs. Endicott College Final W, 8-1
Sat. 6 vs. Stonehill Invitational 9:00 AM
Sun. 7 vs. Stonehill Invitational 9:00 AM
 
March
Sun. 3 vs. Berry College @ Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center) Final W, 8-1
  Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center)
  vs. Moravian College @ Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center) Final W, 9-0
  Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center)
Tue. 5 vs. Grand Valley State University @ Winter Park, Fla. (Rollins College) Final L, 9-0
  Winter Park, Fla. (Rollins College)
Wed. 6 vs. Ohio Dominican University @ Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center) Final L, 7-2
  Orlando, Fla. (Lake Cane Tennis Center)
Fri. 8 vs. Cedarville (Ohio) University @ Orlando, Fla. (Fort Gatlin Tennis Center) Final W, 6-3
  Orlando, Fla. (Fort Gatlin Tennis Center)
Thu. 14 vs. Eastern Nazarene College Final W, 9-0
  Sally Blair Ames Sports Complex
Sun. 17 vs. New York Institute of Technology Final L, 9-0
Wed. 20 vs. Bentley University * Final L, 5-4
Fri. 22 vs. Adelphi University * Final W, 5-4
Sat. 23 at American International College * Final W, 5-4
Sun. 24 vs. Roger Williams University Final W, 9-0
Wed. 27 at Wheaton College Final L, 5-4
 
April
Sat. 6 vs. Le Moyne College * Final W, 9-0
  Purple & White Game
Sun. 7 vs. Roberts Wesleyan College Final L, 6-3
Tue. 9 vs. Post University Final W, 9-0
Fri. 12 at Southern New Hampshire University * Final L, 5-4
  Allard Center - Goffstown, N.H.
Sat. 13 vs. Merrimack College * Final L, 8-1
  Senior Day
Wed. 17 vs. Adelphi University Final L, 5-2
  Northeast-10 Championship - First Round
 
September
Sat. 7 vs. Stonehill Doubles Invitational 9:00 AM
Fri. 13 vs. College of the Holy Cross Final W, 9-0
Sat. 14 at Saint Anselm College * Final W, 9-0
Sat. 21 at Le Moyne College * Final W, 8-1
  Moved indoors to DeWitt Gold's Gym
Sun. 22 at Saint Michael's College * Final W, 8-1
Sat. 28 at Franklin Pierce University * Final W, 7-2
 
March
Sat. 1 vs. University of Southern Maine Final W, 8-1
Mon. 10 vs. Saint Lawrence University @ Kissimmee, Fla. (Oak Street Park) Final W, 5-4
  Kissimmee, Fla. (Oak Street Park)
Tue. 11 vs. Saint Cloud State University @ Kissimmee, Fla. (Star Island Resort) Final L, 5-4
  Kissimmee, Fla. (Star Island Resort)
Fri. 14 vs. South Dakota State University @ Altamonte Springs, Fla. (Sanlando Park) Final L, 7-0
  Altamonte Springs, Fla. (Sanlando Park)
Sat. 22 vs. Clark University Final W, 7-2
Sun. 23 at Queens (N.Y.) College Final L, 5-4
Thu. 27 at Bentley University * Final L, 5-4
Sat. 29 vs. American International College * Final W, 7-2
  Note Time Change
 
April
Tue. 1 vs. Southern New Hampshire University * Final L, 5-4
  Purple & White Game
Wed. 2 vs. Gustavus Adolphus College Final L, 5-4
Sat. 5 at Adelphi University * Final L, 6-3
Sun. 6 at Post University Final W, 8-1
Thu. 10 at Assumption College * Final W, 6-3
Sat. 12 at Merrimack College * Final L, 8-1
Mon. 14 at Eastern Nazarene College Final W, 8-1
Tue. 22 at Adelphi University Final L, 5-2
  Northeast-10 Championship - First Round
 
September
Sat. 6 vs. Stonehill Doubles Invitational 9:00 AM
Fri. 26 at Wilson ITA East Regional Championship TBA
  hosted by Queens (N.Y.) College
Sat. 27 at Wilson ITA East Regional Championship TBA
  hosted by Queens (N.Y.) College
Sun. 28 at Wilson ITA East Regional Championship TBA
  hosted by Queens (N.Y.) College
Tue. 30 vs. Franklin Pierce University * Final W, 9-0
 
October
Thu. 2 vs. Saint Anselm College * Final W, 8-1
Sat. 4 vs. Endicott College Final W, 9-0
Wed. 8 vs. Clark University Final W, 8-1
Sat. 11 at Bryant Doubles Tournament TBA
Sun. 12 at Bryant Doubles Tournament TBA
 
March
Fri. 6 vs. Queens (N.Y.) College Final L, 9-0
  Brown-Billone Tennis Club (Easton, Mass.)
Mon. 9 vs. University of Saint Francis (Ill.) @ Sanlando Park (Altamonte Springs, Fla.) Final W, 6-3
  Sanlando Park (Altamonte Springs, Fla.)
Tue. 10 vs. Saint Cloud State University @ Lakeland, Fla. Final L, 6-3
  Lakeland, Fla. (Lakeland Beerman Tennis Center)
Wed. 11 vs. Eastern Nazarene College @ Tampa, Fla. Final W, 9-0
  Hillsborough CC - Dale Mabry Campus (Tampa, Fla.)
Thu. 12 vs. Wayne St. (Mich.) University @ Haines City, Fla. Final L, 8-1
  Lake Eva Tennis Center (Haines City, Fla.)
Thu. 19 at Wheaton College Final W, 5-0
Tue. 24 at Adelphi University * Final L, 7-2
  Point, Set Racquet Club (Oceanside, N.Y.)
Wed. 25 vs. Post University Cancelled
Sat. 28 at Southern New Hampshire University * Final W, 5-4
  Allard Center YMCA (Goffstown, N.Y.)
Tue. 31 vs. Bentley University * Final W, 7-2
 
April
Mon. 6 vs. American International College * Final W, 8-1
Thu. 9 vs. Assumption College * Final W, 7-2
  Brown-Billone Tennis Club (Easton, Mass.)
Sat. 11 at Saint Michael's College * Final W, 9-0
  The EDGE (South Burlington, Vt.)
Sun. 12 vs. University of the Sciences in Philadelphia Final W, 8-1
Thu. 16 at Merrimack College * Final L, 9-0
  Match played at North Andover HS
Sat. 18 vs. Le Moyne College * Final W, 9-0
  Purple & White Match/Senior Day
Tue. 21 vs. Le Moyne College Final W, 5-1
  Northeast-10 Tournament - First Round
Thu. 23 at Adelphi University Final L, 5-1
  Northeast-10 Tournament - Semifinal
 
September
Sat. 12 vs. Stonehill Doubles Invitational 10:00 AM
Wed. 16 vs. Clark University Final W, 6-3
Sat. 19 vs. ITA/USTA Division II East Regional @ Philadelphia, Pa. TBA
  hosted by Chestnut Hill College
Sun. 20 vs. ITA/USTA Division II East Regional @ Philadelphia, Pa. TBA
  hosted by Chestnut Hill College
Thu. 24 at Franklin Pierce University * Final W, 7-2
 
October
Tue. 6 at Endicott College Final W, 7-2
 
February
Sun. 28 vs. Queens (N.Y.) College Final L, 8-1
  Sally Blair Ames Sports Complex
 
March
Tue. 8 vs. Cedarville (Ohio) University @ Altamonte Springs, Fla. Final L, 5-4
  San Lando Tennis Center
Wed. 9 vs. Post University @ Orlando, Florida Final L, 6-3
  Lake Cane Tennis Center
Thu. 10 vs. Wayne St. (Mich.) University @ Orlando, Florida Final L, 9-0
  Fort Gatlin Tennis Center
Wed. 16 vs. Eastern Nazarene College Final W, 8-1
Wed. 23 at Assumption College * Final W, 5-4
Tue. 29 vs. American International College * Final W, 8-1
 
April
Sat. 2 vs. Saint Michael's College * Final W, 8-1
  Lakeville Athletic Club (Lakeville, Mass.)
Wed. 6 vs. Merrimack College * Final L, 6-3
Sat. 9 at Bentley University * Final L, 8-1
Tue. 12 vs. Southern New Hampshire University * Final L, 6-3
  Purple & White Game
Thu. 14 vs. Wheaton College Final W, 5-4
Sat. 16 at Saint Anselm College * Final W, 6-3
Wed. 20 at Le Moyne College * Final L, 7-2
Sat. 23 vs. Adelphi University * Final L, 7-2
  Senior Day (Note Time Change)
Wed. 27 at Adelphi University Final L, 5-0
  Northeast-10 Tournament - First Round
 
September
Sat. 10 vs. Stonehill Doubles Invitational 9:00 AM
Thu. 15 vs. Clark University Final L, 6-3
Sat. 24 at Connecticut College/Coast Guard Tournament TBA
Fri. 30 vs. ITA/USTA Division II East Regional @ hosted by NYIT TBA
 
October
Sat. 1 vs. ITA/USTA Division II East Regional @ hosted by NYIT TBA
Sun. 2 vs. ITA/USTA Division II East Regional @ hosted by NYIT TBA
Sat. 8 at Connecticut College/Coast Guard Tournament TBA
 
February
Sat. 25 at Wheaton College Final W, 6-3
Sun. 26 vs. Endicott College Final W, 9-0
 
March
Mon. 6 vs. Cedarville (Ohio) University @ Lake Eva Park (Haines City, Fla.) Final L, 6-3
  Lake Eva Park (Haines City, Fla.)
Wed. 8 vs. University of Findlay @ Orlando, Fla. (USTA National Center) Final L, 8-1
  Orlando, Fla. (USTA National Center)
Fri. 10 vs. Aquinas (Mich.) College @ Lake Eva Park (Haines City, Fla.) Final L, 7-2
  Lake Eva Park (Haines City, Fla.)
Sat. 25 at Saint Michael's College * Final W, 8-1
Wed. 29 at Merrimack College * Final L, 8-1
  Trull Brook Golf & Tennis Club (Tewksbury, Mass.)
 
April
Sat. 1 vs. Bentley University * Final W, 5-4
  Purple & White Match
Wed. 5 vs. Southern New Hampshire University * Final L, 8-1
Thu. 6 vs. Franklin Pierce University * Final W, 5-4
Sat. 8 vs. Saint Anselm College * Final W, 6-3
Mon. 10 vs. Assumption College * Final L, 6-3
Wed. 12 vs. Le Moyne College * Final L, 9-0
Sat. 15 at Adelphi University * Final L, 8-1
 
September
Sat. 9 vs. Stonehill Doubles Invitational 9:00 AM
Fri. 22 vs. ITA Division II East Regional @ Flushing, N.Y. (USTA National Tennis Center) 8:00 AM
  Flushing, N.Y. (USTA Billie Jean King National Tennis Center)
Tue. 26 at Eastern Nazarene College Final L, 6-2
Thu. 28 vs. UMass Dartmouth Final W, 9-0
 
October
Sat. 7 at Connecticut College Invitational TBA
  hosted by Connecticut College (New London, Conn.)
 
February
Sat. 17 at Queens (N.Y.) College Final L, 7-2
Sun. 18 vs. Saint Thomas Aquinas College @ Flushing, N.Y. Final W, 5-4
  (hosted by Queens (N.Y.))
Fri. 23 vs. Gordon College @ Beverly, Mass. Final W, 9-0
  Manchester Athletic Club (Manchester-by-the-Sea, Mass.)
Sun. 25 vs. Wheaton College Final W, 9-0
  (Sally Blair Ames Sports Complex)
 
March
Sun. 4 vs. Aquinas (Mich.) College @ Lake Nona, Fla. (USTA National Training Center) Final L, 5-4
  Spring Break
Mon. 5 vs. Saint Anselm College * @ Lake Nona, Fla. (USTA National Training Center) Final W, 9-0
  Spring Break
Wed. 7 vs. Wheaton (Ill.) @ Orlando, Fla. (Fort Gatlin Tennis Center) Final W, 5-4
  Spring Break
Thu. 8 vs. Clark University @ Lake Nona, Fla. (USTA National Training Center) Final W, 7-2
  Spring Break
Sat. 17 at Franklin Pierce University * Final L, 7-2
Sat. 24 vs. Southern New Hampshire University * Final L, 9-0
Thu. 29 at Bentley University * Final L, 8-1
  Match Played at Brandeis University
 
April
Tue. 3 vs. Adelphi University * Final W, 7-2
  Purple & White Match
Thu. 5 at College of the Holy Cross * Postponed
Sat. 7 vs. Saint Michael's College * Final W, 9-0
Sun. 8 vs. Merrimack College * Final L, 7-2
  Senior Day
Wed. 11 at Le Moyne College * Final L, 8-1
  Elevate Fitness (Dewitt, N.Y.)
Fri. 13 at Assumption College * Final W, 6-3
  Postponed from 3/20
Tue. 17 vs. Le Moyne College @ Elevate Fitness Final L, 5-0
  NE10 Tournament - First Round (Elevate Fitness, Dewitt, N.Y.)
 
September
Fri. 7 at Regis (Mass.) College Final W, 9-0
Sat. 8 vs. Stonehill Doubles Invitational 9:00 AM
Fri. 14 vs. USTA/ITA Division II East Regional @ Flushing, N.Y. (USTA National Tennis Center) TBA
Sat. 15 vs. USTA/ITA Division II East Regional @ Flushing, N.Y. (USTA National Tennis Center) TBA
Wed. 26 vs. Emerson College Final W, 6-3
 
October
Thu. 4 at UMass Dartmouth Final W, 9-0
Sat. 6 at Connecticut College Tournament TBA
 
February
Sun. 17 at Wheaton College Final L, 5-4
Sun. 24 vs. Colby-Sawyer College Final W, 7-0
  Sally Blair Ames Sports Complex
 
March
Sun. 3 at Eckerd College Final L, 7-0
Mon. 4 vs. SUNY Oneonta @ Kissimmee, Fla. (Oak Street Park) Final W, 6-1
  Spring Break
Wed. 6 vs. Saint John's (Minn.) @ Orlando, Fla. (USTA National Campus) Final W, 4-3
  Spring Break
Thu. 7 vs. Cedarville (Ohio) University @ Orlando, Fla. (USTA National Campus) Final W, 5-2
  Spring Break
Sat. 16 vs. Roger Williams University Final W, 6-1
  Sally Blair Ames Sports Complex
Sun. 24 vs. New York Institute of Technology Final L, 5-2
Tue. 26 vs. Assumption College * Final W, 7-0
Sat. 30 at Southern New Hampshire University * Final L, 6-1
 
April
Fri. 5 vs. Bentley University * Final L, 4-3
  Purple & White Match
Sat. 6 at Merrimack College * Final L, 7-0
  (North Andover HS; North Andover, Mass.)
Tue. 9 at Adelphi University * Final W, 4-3
Thu. 11 vs. Saint Anselm College * Final W, 7-0
Sat. 13 at Saint Michael's College * Final W, 7-0
Wed. 17 vs. Le Moyne College * Final L, 6-1
Tue. 23 vs. Saint Thomas Aquinas College Final L, 6-1
Thu. 25 vs. Franklin Pierce University * Final L, 5-2
Tue. 30 vs. Merrimack College @ Manchester, N.H. (Saint Anselm College) Final L, 4-0
  NE10 Tournament - First Round
 
September
Sat. 7 vs. Stonehill Doubles Inviational 9:00 AM
Fri. 13 at USTA/ITA Division II East Regional TBA
  USTA National Center (Flushing, N.Y.) hosted by St. Thomas Aquinas College
Sat. 14 at USTA/ITA Division II East Regional TBA
  USTA National Center (Flushing, N.Y.) hosted by St. Thomas Aquinas College
Tue. 17 vs. Emerson College Final W, 7-0
Sat. 21 at Connecticut College Invitational 10:00 AM
Wed. 25 at Endicott College Final W, 7-2
 
October
Wed. 2 at Clark University Postponed
Fri. 11 vs. University of District of Columbia Final W, 7-0
* Conference
Bold team: Home event